wtorek, 19 czerwca 2018

Warsztaty literackie z tworzenia komiksu

warsztaty

Głównym celem warsztatów z tworzenia komiksu jest promocja czytelnictwa wśród młodzieży, zapoznanie uczniów z sylwetkami pisarzy i rysowników komiksów, procesem powstawania komiksu oraz warsztatem twórczym. Podczas warsztatów młodzież pozna różne gatunki komiksu europejskiego i światowego, a pod okiem prowadzących stworzy swój własny komiks: napisze scenariusz i narysuje kadry komiksowe, które złoży w spójną opowieść.

Warsztaty poprowadzą: Daniel Odija – prozaik, autor słuchowisk, sztuk teatralnych, komentarzy do filmów dokumentalnych oraz animator kultury. Autor zbioru opowiadań „Szklana huta" oraz powieści: „Ulica", „Tartak", „niech to nie będzie sen", „kronika umarłych". Dwukrotnie nominowany do Nike – najbardziej prestiżowej nagrody literackiej w Polsce oraz Wojciech Stefaniec – grafik i rysownik komiksowy, uważany za jednego z najwybitniejszych twórców swojego pokolenia. Autor kilkunastu komiksów, z czego dwa „Noir" i „Wróć do mnie, jeszcze raz" otrzymały Nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego za najlepszy album roku.

Tymczasowy numer 690 623 193

W związku z termomodernizacją budynku przy ul. 11 listopada 5a  biblioteka miejska  została przeniesiona na czas remontu  do budynku szkoły podstawowej przy ulicy Tysiąclecia 11 (wejście z prawej strony budynku, w podwórze).
Ze względu na ograniczenia lokalowe nie ma możliwości skorzystania z czytelni oraz dostępu do Internetu.