środa, 18 lipca 2018

IX Festiwal Działań Kreatywnych "Podwodne Żagle"

mubabao

19 lipca już po raz dziewiąty odbędzie się w Łebie Festiwal Działań Kreatywnych „Podwodne Żagle". Organizatorami tego festiwalu są Biblioteka Miejska w Łebie i Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści z Konstancina-Jeziorny.
Festiwal przeznaczony jest dla wszystkich, którzy szukają ciekawych i oryginalnych propozycji na wakacje, chcą odpocząć w kreatywny sposób i rozwinąć skrzydła swojej wyobraźni.
Znów jak co roku na głównym deptaku Kościuszki zgromadzą się tłumy wokół rozłożonego na kolorowych dywanach „Podwórka Wyobraźni" – miejsca, gdzie odbędą się warsztaty dla dzieci i rodziców.
Podwórko Wyobraźni - to plac zabaw kreatywnych, na którym rozrzucone są tysiące bukowych czy dębowych klocków MuBaBaO. Z klocków tych dzieci i dorośli mogą wyczarować najróżniejsze budowle, o których wymyślą opowieść. Powstające dzieła mogą być tworzone indywidualnie lub zbiorowo, mogą mieć też charakter modułowy, tzn. osoby dobudowują kolejną część istniejącej już konstrukcji, której rozmiary mogą osiągnąć nawet do 2-3 metrów wysokości.

Klocki MuBaBaO wzbudzają radość i entuzjazm dzieci, dają fascynujące efekty. Rozwijają komunikację, jasność myślenia, koncentrację i poczucie wewnętrznej równowagi wypływającej z procesu zabawy, który pobudza szczególnie wyobraźnię dzieci. Z najprostszych form potrafią one wyczarować niezwykłe kształty.
Hitem wypoczynku jest zabawa z Bajkostworami.
Są to interaktywne pufy o różnej wielkości od 0,5 do 5 metrów, wykonane z wysokogatunkowej skóry ekologicznej, zawierające miękkie, wygodne wypełnienie. Bajkostwory mają kształt zwierząt i zapewniają doskonałą zabawę. Ich głównym zadaniem jest interaktywne pobudzenie myślenia dziecka poprzez zainteresowanie go dodatkowymi, przymocowanymi do pufy elementami: kieszonkami, pętelkami, sznureczkami i schowkami. Dzieci, robiąc na nich fikołki, skacząc, ciągnąc, kładąc się na nie, odkrywają ukryte w nich zagadki.
W ubiegłym roku dużym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się zabawki Mechaniczne – Mechanizmy Uśmiechu. Dlatego również w tym roku pojawią się one w Łebie.
Tegoroczną nowością są gry zręcznościowe: CELUJ, CELUJ, TRAF, TRAF - autorskie instalacje inspirowane tradycyjnymi grami podwórkowymi. Uczestnicy festiwalu będą mogli trafić do celu tysiącem malutkich obręczy lub kolorowymi piłeczkami.
Działania na deptaku będą odbywały się codziennie w godzinach 17 -20.
Ponadto w ogrodzie Biblioteki Miejskiej, pod magicznym drzewem, tradycyjnie odbywać się będą Bajkowe Poranki oraz Baśniowe Wieczory. Są to programy bajkowych przedstawień dla dzieci i rodziców składające się z bajek z najróżniejszych stron świata. Opowieści prezentuje Michał Malinowski - dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.
Styl opowiadania jest bardzo żywy. Dzieci aktywnie uczestniczą w opowiadaniu bajek. Wydają odgłosy, imitują bajkowe postaci, angażują się całym ciałem. Dopełnieniem atrakcji słuchania jest poszukiwanie skarbów.
Na Bajkowe Poranki zapraszamy codziennie o godz. 9.30 do ogrodu biblioteki miejskiej (wejście od strony Parku Oblatów przy ul. Powstańców Warszawy), a Baśniowe Wieczory będą odbywały się w tym samym miejscu codziennie o godz. 20.30

Festiwal zakończy się 2 sierpnia. Wstęp jest wolny. Zapraszamy

Tymczasowy numer 690 623 193