piątek, 21 września 2018

24 listopada godz. 11.30

Marcin Pałasz o sobie:

Marcin Pałasz
Urodziłem się pod znakiem ekscentrycznych Bliźniąt, a to zobowiązuje. Od najmłodszych lat szedłem zatem przez życie wzbudzając przerażenie otoczenia dziwnymi pomysłami, których skutki najczęściej były dalekie od zamierzonych. Dziecięce marzenia o zostaniu następcą Jurija Gagarina zaowocowały tym, iż studiowałem astronomię, by niedługo potem porzucić ją na rzecz pracy w agencji reklamowej. Moja przekorna natura sprawiła jednak, że w końcu zacząłem pisać książki.

Kocham zwierzaki wszelkiej maści i rodzaju, a od niedawna mam swojego psa! Przygarnąłem go ze schroniska, a wabi się Elfik :) Największym moim osiągnięciem do tej pory jest bez wątpienia własnoręczne odebranie porodu kotki Hortensji, w dodatku w czasie słynnej powodzi.

Jako nieuleczalny marzyciel, cenię sobie deszczowe wieczory przy dobrej książce i kubku zielonej herbaty. Zresztą, moja namiętność do książek już w pierwszej klasie szkoły podstawowej wzbudziła zgrozę pani bibliotekarki, która zażądała pisemnego zezwolenia od rodziców na czytanie powieści Juliusza Verne'a...

Z planów realnych wymienić należy napisanie choć kilku jeszcze książek, które sprawiłyby radość dzieciom i ich rodzicom. Bardziej odległe zaś - to malutki domek w jakimś ustronnym miejscu, oczywiście z Elfikiem... i z możliwością rąbania drewna do kominka.

www.marcinpalasz.pl

Tymczasowy numer 690 623 193