piątek, 16 listopada 2018

Biedronki

dziecięcy chór parafialny

Chór Dziecięcy BIEDRONKI powstał w październiku 2005 r. z inicjatywy ks. Proboszcza Zenona Myszka i działa przy Parafii św. Jakuba Ap. W Łebie. Pierwszym dyrygentem chóru była Elżbieta Mart, która prowadziła chór przez 7 lat. Kolejnym dyrygentem była Klaudia Gałązka. Aktualnie chórem przewodzi Anna Milczewska. Chór koncertuje podczas uroczystości kościelnych, szkolnych i miejskich.

Biedronki wystąpiły w wielu miejscowościach i miastach w Polsce (Warszawa, Wejherowo, Garczegorze, Lębork, Luzino, Sierakowice, Brodnica, Tczew, Ośno Lubuskie, Wicko - Charbrowo). W czerwcu 2007 r. Chór wziął udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej Kairos, zdobywając II miejsce. Zespół odbyły również kilka zagranicznych tras koncertowych. Biedronki koncertowały m. in. w Niemczech, w Belgii, we Włoszech, a w 2017 roku pojechały na "Europejskie Tournee" do Austrii, Węgier i Słowacji. W repertuarze chóru są pieśni religijne i piosenki rozrywkowe.
Przez śpiew dzieci i młodzież pragną mówić innym o Bogu i o ludzkich sprawach, dostarczają wielu wzruszeń i refleksji nad problemami życia.

Biedronki