piątek, 19 października 2018

Fa-La-Re

PA130046Chór „Fa-la-re” powstał w 1989 r. jako kontynuacja do wcześniej istniejącego szkolnego chóru Muszelki Teresy Trylewicz. Jest wielokrotnym uczestnikiem Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a'cappella Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz laureatem eliminacji wojewódzkich - 7 razy I miejsce, eliminacji międzywojewódzkich - 3 razy III miejsce, w 1997 r. - II miejsce, a w 2007 r. eliminacji centralnych - wyróżnienie. Na II i III Festiwalu Kaszubskim w Słupsku (1994 r. i 1996 r.) - zdobył III miejsce. Chór koncertował w Niemczech i Rosji. W 1997 r. uczestniczył w Międzynarodowych Nadbałtyckich Spotkaniach Kulturalnych w Pucku. W tym samym roku wystąpił gościnnie w koncercie jubileuszowym na XV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie, w 2002 r. zdobył III miejsce na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie, a w 2004r. na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu – nagrodę Jury. Ostatnio 22 kwietnia 2017r. podczas XXIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu chór wyśpiewał Brązowy Dyplom w swojej kategorii. Chór nagrał płytę CD z utworami a`cappella, wystąpił w programach telewizyjnych „Kawa czy herbata” oraz „Przystanek dwójki Łeba”. Chór doczekał się opracowań naukowych w tym dwóch prac magisterskich oraz jednej pracy podyplomowej „Działalność artystyczna chóru dziecięcego „Fa-la-re” z Łeby” (2011r.). Zespół swoim różnorodnym repertuarem uświetnia wszystkie uroczystości szkolne, aktywnie uczestniczy w imprezach kulturalnych swojego miasta. Chór należy do PZCH i O/Odział Słupsk. Na 25-lecie działalności artystycznej został odznaczony Srebrną Odznaką PZCHiO, a jego dyrygent Złota Odznaką PZCHiO.

Dyrygentem chóru jest Bożena Świętek, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy i Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

falarezdj. do artykułu