wtorek, 19 czerwca 2018

chór

Działa społecznie na terenie miasta od 1993 roku. Chórem kieruje Irena Hilla, a akompaniuje na akordeonie Edmund Hilla. "Jantar" bierze czynny udział w życiu społeczno - kulturalnym naszego miasta, ponieważ czuje się potrzebny środowisku. Przygotowuje pieśni, poezje, humorystyczne scenki na różnego rodzaju okazje (obchody Święta 3 Maja, Święta Odzyskania Niepodległości, Dzień Kobiet, Dzień Matki). Ma bardzo bogaty repertuar: pieśni ludowe, kościelne, biesiadne, morskie, patriotyczne. W okresie kolędowym przygotowuje program związany z Bożym Narodzeniem (występy w kościele Wniebowzięcia NMP), a 1 maja, na otwarcie nabożeństw majowych - koncert pieśni maryjnych.

Jantar

W 2004 roku na I Pomorskim Przeglądzie Pieśni Biesiadnej w Debrznie "Jantar" zdobył II miejsce. W 2005 roku chór wystąpił w kościele NSPJ w Lęborku z koncertem pieśni religijnych. W 2007 roku "Jantar" wystawił jednoaktówkę autorstwa Hanki Stoltman "Kolędziołka na niesfornego męża". Zespól wielokrotnie występował w ośrodkach wczasowych w Łebie - "Wodnik", "Arkun", "Mazowsze", "Amazońska Laguna". Rokrocznie przeprowadza konkurs na najpiękniejszy ogród "Jak cię widzą, tak cie piszą". Współpracuje z lęborskim zespołem "Minibelferek", z którym wymienia swoje doświadczenia, z Teatrem Regionalnym w Krakowie oraz Ośrodkiem Wspomagania Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Toruniu.

Tymczasowy numer 690 623 193

W związku z termomodernizacją budynku przy ul. 11 listopada 5a  biblioteka miejska  została przeniesiona na czas remontu  do budynku szkoły podstawowej przy ulicy Tysiąclecia 11 (wejście z prawej strony budynku, w podwórze).
Ze względu na ograniczenia lokalowe nie ma możliwości skorzystania z czytelni oraz dostępu do Internetu.